Hotel Plejsy***
Webkamery Počasie Turistická mapa strediska Fotogaléria Videogaléria
 « HLAVNÁ STRÁNKA

SKI CLUB PLEJSY

Práca s mladými lyžiarmi
SKI CLUB PLEJSY je dobrovoľné združenie občanov, ktorí jeho prostredníctvom vykonávajú záujmové činnosti v oblasti telovýchovy a športu so zameraním na lyžovanie.

Činnosť klubu je zameraná na rozvoj pretekárskeho lyžovania v alpských disciplínach a na organizovanie lyžiarskych pretekov na rôznych úrovniach.

Klub toho času eviduje 50 členov , z toho je asi 30 pretekárov. Pozornosť sa venuje najmä mladým adeptom lyžovania s perspektívou ich športového rastu, z ktorých sa väčšina pravidelne zúčastňuje pretekov Slovenského pohára v alpskom lyžovaní a Majstrovstiev Slovenskej republiky.

Členovia klubu majú počas celého roka zabezpečenú celoročnú tréningovú prípravu pod vedením štyroch kvalifikovaných trénerov. Klub veľmi úzko spolupracuje s lyžiarskym strediskom RELAX CENTER PLEJSY, ktoré zabezpečuje v zimných mesiacoch vynikajúce podmienky na trénovanie na upravených vyhradených svahoch, prispôsobuje prevádzkové časy vlekov a samozrejme poskytuje bezplatné celosezónne lyžiarske lístky pre členov klubu.

V zimnej sezóne sú tréningy zvyčajne každý deň na svahoch strediska Plejsy aj vrátane víkendových dní od 7.00 hod. Cez týždeň zvyknú byť ešte dvakrát do týždňa večerné tréningy od 17.00 hod.v lyžiarskom stredisku Jahodná pri Košiciach. Tréningový proces pokračuje aj mimo zimnej sezóny tzv. "suchými tréningami ", kde približne 3x do týždňa deti trénujú v telocvični, na plavárni, na bicykloch a kolieskových korčuliach. Súčasťou tréningového procesu je aj minimálne jedno týždňové sústredenie koncom letných prázdnin v okolí Krompách. Na jeseň zvyknú členovia klubu absolvovať aspoň jeden 6-dňový výjazd do Rakúskych Álp, kde už prebieha príprava na nasledujúcu zimnú sezónu.

Aj vďaka týmto príspevkom ako aj sponzorským príspevkom môže klub naplno rozvíjať svoju činnosť a úspešne napredovať pri práci s našimi mladými lyžiarmi. O kvalite fungovania klubu svedčia aj výsledky našich pretekárov v najvyššej súťaži na Slovensku - v Slovenskom pohári v alpskom lyžovaní. 

Klub ako organizátor pretekov
Za doterajšiu svoju éru klub usporiadal desiatky pretekov pre žiakov a dospelých na okresnej, krajskej a celoštátnej úrovni.

Vybudovaním ďalšej infraštruktúry (technické zasnežovanie, sedačková lanovka, mechanizmy na úpravu tratí apod.) klub začal organizovať vrcholné podujatia ako medzinárodné majstrovstvá SR mužov a žien a to niekoľko ročníkov. Vrcholom organizátorskej činnosti rozhodcov, technikov, vedenia klubu a organizačného výboru, bolo uskutočnenie Európskeho pohára FIS mužov a žien.

Úspechy za lyžiarsku sezónu 2008/2009
KATARÍNA  MIKLOŠOVÁ  – staršia žiačka:
- majsterka Slovenska v slalome a obrovskom slalome
- 1. miesto v slalome v celkovom hodnotení Slovenského pohára
- 2. miesto v obrovskom slalome v celkovom hodnotení Slovenského pohára

Účasť na medzinárodných pretekoch:
- Říčky v Orlických horách - Česká republika
- SkiInterkriterium Vrátna - Slovenská republika (26.-27. 01. 2009)
- Pokal Loka – Škofja Loka – Slovinsko (13.-15. 02. 2009)
-Valsugana – Panarotta – Taliansko (20.-21. 02. 2009)
- Abetone – Taliansko (25.-28. 03. 2009)

Podporte nás
Klub ako občianske združenie je zaregistrovaný aj ako prijímateľ 2% zaplatenej dane z príjmov pod obchodným názvom Ski Club Plejsy a sídlom: Hotel Plejsy, RO Plejsy 1173/3, 053 42 Krompachy, IČO : 31975763.Katka Miklošová


 


Sústredenie v Rakúsku


 

Partneri
Jump Sport Variakov Union Proactiva Zelená stráň
@ 2009 SKI Plejsy a.s.
ULTRACODE